Jak jednoduše a rychle přeložit Váš Prestashop do jiného jazyka?

Možná už jste někdy řešili, že byste potřebovali přeložit sortiment svého obchodu do jiného jazyka. Ruční práce je samozřejmě nejlepší, ale někdy stačí i hrubý strojový překlad.

V tom případě se Vám může hodit tento postup pomocí prestashop-cli a translate-shell . Instalace těchto SW není součástí tohoto návodu a je na stránkách těchto projektů. Předpokládám, že již vše máte nainstalováno a nakonfigurováno.

Další krok je zapnutí dalšího jazyku ve Vašem obchodě. To uděláte přes Lokalizace/Import souborů lokalizace. Vyberte si zemi a naimportujte. Nezapomeňte, že budete muset zkonfigurovat i šablonu Prestashopu, protože ta je pro každou zemi jiná. Následně přistoupíme k překladům.

Součástí prestashop-cli je soubor translate-objects.sh , který nám práci usnadní. Pro začátek přeložíme názvy kategorií. Zatím se nemusíte bát, skript pouze vypíše příkazy, kterým by se překlad provedl, ale na samotném eshopu neprovádí žádné změny.

cd prestashop-cli
. env.sh
./contrib/translate-objects.sh categories name cs en translate_google

Výsledkem bude něco jako:

Masti ==>> ointments
psupdate --base64 --language=4 category 12 name=b2ludG1lbnRzCg==
Oleje ==>> oils
psupdate --base64 --language=4 category 13 name=b2lscwo=

Tedy vidíme, jak se povedly jednotlivé překlady a vidíme i mpříkazy, kterými předklady opravdu provedeme. translate_google znamená, že se pro překlad použije Google translator. Můžete ještě použít translate_yandex pro použití yandexu nebo si napište svou vlastní funkci. Ta očekává na standardním vstupu zdrojový jazyk a na výstupu cílový.

my_translate() { echo "Predklad $*"; }
./contrib/translate-objects.sh categories name cs en my_translate

Podobně jako s kategoriemi můžeme překládat i další věci, hlavně produkty. Protože google engine kazí HTML, nedá se použít pro description a description_short. Proto je vhodné překlad udělat např. takto:

./contrib/translate-objects.sh products description,description_short cs en translate_yandex >mytranslate.sh
./contrib/translate-objects.sh products name cs en translate_google >>mytranslate.sh
./contrib/translate-objects.sh categories name cs en translate_google >>mytranslate.sh
./contrib/translate-objects.sh categories description cs en translate_yandex >>mytranslate.sh

Stále ještě jsme neprovedli žádné změny v eshopu, pouze jsme si připravili translační skript. Pokud jste si jistí, že chcete překlad provést, stačí spustit:

. mytranslate.sh

Doufám, že Vám byl tento návod alespoň troch nápomocen :) Pokud ano, můžete projekt prestashop-cli lajknout nebo jinak zasponzorovat :)


 

 

 

Poslední komentáře

Bez komentářů.

Kdo je nový

  • radimk
  • limo