Prestashop-cli a propojení s Profitem

Protože jsem příliš líný na to, abych přezobával data mezi účetním SW a Prestashopem, zneužil jsem svůj projekt prestashop-cli k importu dat do účetního systému Profit. Řekl bych, že nebude velký problém případný import i do jiných systémů s mírnýma úpravama. Pokusím se toto řešení popsat, protože je pravděpodobné, že se to bude hodit více lidem.

Na začátek bych uvedl, že se nejedná o uživatelsky příjemné prostředí a pokud nezvládáte základy Unix shellu, budete se asi cítit nesví. Stejně tak se nejedná o řešení optimalizované na rychlost. Ale funguje a splňuje, co po něm chci :) Pokud nemáte čas ani náladu si s tím hrát a stejně byste snad nějakou automatizaci mezi Prestashopem a Profitem potřebovali, kontaktuje mně.

Instalace

Instalace a konfigurace je mimo rámec tohoto návodu. Předpokládá se, že máte nainstalovaný Prestashop, nakonfigurovaný API klíč a nainstalován PROFIT a prestashop-cli. Návody naleznete na stránkách jednotlivých SW.

Adresář

Řekněme, že máte funkční prestashop a funkční PROFIT. V prestashopu Vám vznikají noví zákazníci, které chcete automaticky importovat do Profitu. V mém případě jsem začal nad čistou instalací Profitu takže jsem nemusel řešit mapování ID. ID zákazníka v Profitu bude ID z prestashopu plus 1000, aby se nerozbily Vaše současná data. V tom případě můžete použít tento postup:

  • V profitu budete muset načíst mou definici importu a nahrát ji do adresáře Profit/importy
  • Exportujte z prestashop-cli do souboru (viz níže)
  • Odkažte se v Profitu na staženou definici importu a naimportujte.

Tento proces můžete kdykoliv zopakovat, protože Profit bude přeskakovat řádky s již existujícími ID zákazníků. Můžete přidat i další filtry. Např. pokud chcete importovat pravidelně jednou denně, můžete použít filtr, který zajistí, že se budou importovat jen ti, kteří vznikli od včerejška, použijte export-customers-with-addresses.sh:

. env.sh
./contrib/export-customers-with-addresses.sh 1000 'date_add>yesterday' >zakaznici.csv

Pokud mají zákazníci více adres, tento skript použije tu první, kterou si v Prestashopu zřídili.

Produkty

Produkty včetně skladových zásop z Prestashopu se dají importovat pomocí této definici importu a skriptu contrib/export-products-with-combinations.sh. Jednoznačný identifikátor produktu v obou systémech je referenční kód produktu. Proto skript exportuje pouze ty položky Prestashopu, které mají referenční kód nastaven. Dejte si pozor, ať nemáte v Prestashopu více položek se stejným referenčním číslem.

Samotný export:

. env.sh
./contrib/export-products-with-combinations.sh >cenik.csv

a následně naimportujte.

 

 

 

 

 

 

Poslední komentáře

Bez komentářů.

Kdo je nový

  • radimk
  • limo