Holá ukázka pravdy. Koho bráníme a proti komu bojujeme v Sýrii?

Už samotný fakt, že bojujeme v Sýrii, je velmi špatný. Proč to děláme? Možná namítnete, že tam nebojujeme, ale ať se nám to líbí nebo ne, jsme součástí NATO.

Ale pojďme se zamyslet, jak a s kým tam tedy válčí naši parneři - USA. Bohužel se zdá, že ani oni v tom nemají jasno. Nebo nechtějí mít jasno. Myslím, že se jednou dozvíme opravdové důvody, proč USA potřebovala v této době válčit. Ale to je o jiném článku. A bude to chtít ještě nějaký čas. Stejně tak zabralo spoustu času, než se zjistilo a prokázalo, jakým způsobem americké tajné služby usilovaly o svržení či zabití vůdců jiných zemí. Viz např. dokument o jejich pokusech svrhnout Castra na Kubě...

Dobrá, připusťme tedy, že bojujeme proti Islámskému Státu. Potom ale nechápu, jak se toto hnutí dostalo k Toyotám, které byly určeny proti nim? Jak je to s ostatní pomocí? Komu jsou dodávky zbraní určeny a komu se vlastně dostanou? Dovolte mi citaci z Internetu:
"Spojenci USA v Sýrii jsou ti, kteří dodnes ještě nedostali dodávku zbraní.". Jak krutá pravda... Bohužel.

Posuňme se dále. Rusové (kteří jediní mají mandát OSN pro pomoc, protože byli pozváni legitimní vládou) se snaží bojovat proti IS a zažádaly USA o seznam objektů IS, které mají bombardovat. Odpověď zněla: "Na to nejsme připraveni." To je tedy vizitka. Po dvou letech bombardování USA není připravena na předání cílů. Co tam tedy 2 roky bombardovali? Následně je Putin vyzval, aby alespoň zveřejnili seznam objektů, na které Rusové nemají střílet, aby nedošlo k omylu. Opět žádná odpověď. 

Co tedy říct? Úsudek ať si každý udělá sám. Já osobně si koordinovaný boj proti terorizmu představuju trochu jinak.

Lukáš Macura

 

 

 

Poslední komentáře

Bez komentářů.

Kdo je nový

  • radimk
  • limo